NSO

Rus Uçakları İdlip Kırsalında Siviller Hakkında Yeni Katliam Yaptı

Saldırı sonra Harem şehri – Basın mensubu Muaz el Şami sayfası

Bugün Perşembe Rus uçaklarının İdlip kuzey kırsalındaki Harem beldesine düzenlediği saldırılarda 20 sivil öldü ve onlarcası yaralandı. Eş zamanlı olarak Heyet Tahrir el Şam Halep batı kırsalına baskın düzenlemek üzere askeri konvoy hazırlarken Cephet Tahrir Suriye ile karşılıklı çatışmalar yaşadı. 

İdlip Sivil Savunma ve aktivistleri 20 sivilin öldüğü ve onlarcası yaralandığı şiddetli patlayan füzelerle iki hava saldırılarla beldede bir halk pazarı hedef alarak Rus uçaklarının “korkunç” bir katliam düzenlediği ve Sivil Savunma ekiplerinin enkaz altında mahsur ve yaralıları arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. 

Katliam 16 çocuğun olduğu 22 sivilin zayiat verildiği Rus saldırılarının dün Çarşamba İdlip güneyi Serakıp şehrine bağlı Kefer Battih köyü etrafında ahalinin sığındığı bir mağarayı hedef alarak benzer bir katliamdan bir gün sonra gerçekleşti. 

O esnada aktivistler NSO muhabirine aralarında 2 kadın 12 kişinin Perşembe öğlen muhtemelen Esed rejimine ait uçakların İdlip kuzeyi Binniş şehrinde yerleşim semtlerini hedef alan saldırılarda yaralandığını söyledi. 

İdlip ili altyapıda büyük yıkıma ek olarak yüzlerce zayiatın verildiği İdlip doğu ve güney kırsalına Rusya ve rejimin saldırılarının durmasına bir ay geçtikten sonra saldırı ve katliamların yeniden yaşamaktadır. 

سوريا ادلب روسيا قوات الاسد قصف غارات جوية ضحايا هيئة تحرير الشام جبهة تحرير سوريا

Bu içeriği paylaş