NSO

Afrin’de bir depo, Zeytin Dalı’ndan iki grup arasında çatışma çıkarttı

Zeytin Dalı birliklerinin bir hafta önce ele geçirdiği Afrin şehrinin girişinden ilk anlar

ÖSO’ye bağlı Tecemmü Ahrar El Şarkiye’den bir hafta önce TSK ve birliklerin ele geçirdiği Afrin şehrinde Fırket El Hamza ile çatışmalarında en az bir unsuru öldürüldü. 

Afrin’deki NSO muhabiri iki taraf arasındaki çatışmaların, iki tarafın yönetimde ortaklaştığı bir deponun içeriklerini Ahrar El Şarkiye’den unsurların nakletmeye başlamasıyla başladığı, deponun Afrin şehrinde Villalar caddesi ile Kawa kavşağı arasında olup daha önce zapt edilen araba ve yakıt depoları içerdiğini söyledi. 

Muhabir, çatışmaların Afrin’de Fırket El Hamza’ya tabi unsurların kurşunlarıyla aracını hedef aldığı Ebu Sakır El Kadisiye adlı Tecemmü Ahrar El Şarkiye’nin askeri komutanının öldürülmesi sonucunu verdiğini söylerken Fırket El Hamza’dan ölü düşmesi bilgisi ulaşmadı. Muhabirimiz iki tarafın esir sayısı belirtmeden iki tarafın birbirinden esir aldığını açıkladı. 

Çatışmaların fitili en az iki sivilin yaralandığı ve iki tarafta yaralanmaların olduğu Türkiye’yle sınır yakınlarındaki El Rai (Çobanbey) beldesi, Bizaa beldesi ve El Bab şehrine de taşındı. 

Muhabir, Ahrar El Şarkiye askerlerinin Zeytin Dalı operasyonunda muhalefet birliklerinin adı altında savaştığı Ulusal Ordu’ya bağlı 3 kolordu arasında paylaşılan Afrin şehrinde Fırket El Hamza’ya ait birkaç karargahını ele geçirmesinden sonra çatışmaların Zeytin Dalı’na katılan El Cephe El Şamiye komutanlarının iki taraf arasındaki anlaşmazlığı çözmek üzere müdahale etmesiyle durduğunu teyit etti. 

سوريا حلب عفرين غصن الزيتون تركيا روسيا الراعي الباب اكراد عرب تركمان

Bu içeriği paylaş