NSO

Tahrir Suriye ile Tahrir el Şam çatışmaları yeniden başladı, İdlip kırsalı saldırılarında sivil zayiat var

İdlip kırsalı El Nakir beldesi hava saldırısına uğrarken

Bugün Çarşamba Heyet Tahrir el Şam ile Cephet Tahrir Suriye arasında yeniden İdlip’nin birkaç bölgesinde iki tarafın top, füze ve ağır makineli tüfeklerle kullandığı çatışmalar yeniden başladı.

Cephet Tahrir Suriye, iki tarafın da Birinci Mühendisler kırsalı, Han el Asel beldesi ve Şamiko bölgesinde ağır silahların kullanıldığı, sivillere ve bu bölgelerdeki hareketlerine etkileyen çatışmalar sırasında Basraton köyünü (Halep batısında Tahrir el Şam’ın kontrolündeydi) ele geçirdi. 

Cephet Tahrir Suriye ile müttefik Sukûr el Şam Tugayları Heyet’in İdlip güneyi Eriha şehri yakınlarında Museybin beldesi ve Mecdeliya köyündeki mevkilerine saldırıp iki taraf arasında havan, tank, roket ve ağır makineli silahlarla karşılıklı saldırılar içeren şiddetli olarak betimlenen çatışmalar yaşanmasına eş zamanlı olarak Cebel el Zaviye’nin farklı bölgelerinde iki taraf arasındaki çatışmalar daha az şiddetliydi. 

Diğer yandan rejim güçlerinin İdlip güneyi Rus savaş uçaklarının da saldırılarına uğrayan El Nakir köyüne top atışı düzenlemesi sonucu bir çocuk ile iki sivil öldürülürken rejim güçlerinin Kürtler dağındaki mevkilerinden batı kırsalı Cisr eş-Şuğur şehri yakınlarında Bedama beldesine roketlerle saldırılarında bir sivil öldürüldü. Yakınlardaki El Kasabiye beldesine Rus saldırılarında ise diğerleri yaralandı.

Hama Biredec barikatındaki Esad rejimi karargahları kaynaklı benzer roket saldırısı İdlip güneyindeki El Hibet beldesini hedef alırken Rus savaş uçakları Kefer Nubbul şehrinin çevresine dört kez saldırarak bölgeyi titreşimli füzelerle hedef aldı.

سوريا ادلب اشتباكات الجيش الحر هيئة تحرير الشام جبهة احرار سوريا قصف صقور الشام

Bu içeriği paylaş