NSO

Eriha Şehrine Düzenlenen Saldırıların Dördüncü Gününde Sivil Ölü Var

Sivil Savunma “Beyaz Baretliler” gönülleri Esed güçlerinin Eriha şehrine düzenlediği hava saldırıları akabinde sivil arama kurtarma çalışmaları sürdürürken

Bugün Çarşamba Esed güçleri ve müttefiklerinin İdlip’in güney ve doğu kırsallarına düzenlediği hava saldırılarında bir kadın ve bir sivil ölü düşerken en az 19 sivil yaralandı. Rejimim Halep güney kırsalına saldırılarında başkaları da yaralandı.

Sivil Savunma “Beyaz Baretliler” sosyal paylaşım sitelerindeki resmi hesaplarında 4. Gün olarak rejim savaş uçaklarının İdlip güneyindeki Eriha şehrindeki yerleşim binalarına düzenlediği hava saldırılarının sonucunda 10’dan fazla kişinin yaralandığını söyledi. 

İlgili olarak yerel aktivistler Eriha şehrini hedef alan saldırının bir çocuk ve bir kadının ölü düşmesi ile yaklaşık 15 sivilin değişik yaralılar aldığı, sivillerin evlerinde de maddi hasar meydana geldiğini ifade etti.

Ayrıca rejim uçaklarının yakındaki El Bara beldesindeki halk pazarına saldırısında 3 sivil ve 1 çocuk isabet aldı. İdlip şehrindeki Sivil Savunma bunu doğrulayarak Kensafra köyündeki apartmanları hedef alan benzer saldırılarda da iki sivilin yaralandığını ekledi.

Rejimin savaş uçakları İdlip batı kırsalındaki Cisr el Şuğur şehri ile El Gasaniye, El Nakir, Aşağı El Kesten ve El Taybat köylerini de hedef aldı ancak zayiat düşmedi.

Halep güney kırsalında iki çocuk El Zerbe beldesindeki arazilerde koyun güderken Şagidle barajı yakınında mevzilenen rejim güçleri tarafından top mermileriyle bölgeyi hedef alması sonucu yaralandı.

Halep ve İdlip kırsallarında rejim güçlerinin kontrolü dışındaki bölgeler İran milisleri ve Rusya hava silahı destekli rejim güçlerinin sürekli saldırılarına tanıklık ederken dün İdlip güneyindeki Eriha şehri sivillerinden 2’sinin öldüğü, 7’sinin yaralandığı 4 gündür devam eden savaş uçaklarının saldırılarına maruz kalmaktadır. Eriha şehrine benzer saldırılarda da 7 sivil yaralandı ve İdlip’e yeni gelen Doğu Guta’nın tehcir edilenlerinden bir sivil öldü.

سوريا ادلب حلب الخوذ البيضاء اريحا قصف ضحايا غارات جوية قوات الاسد جسر الشغور ايران روسيا الغوطة الشرقية

Bu içeriği paylaş