NSO

HALEP KIRSALINDA TÜRK ASKERİ KONVOYUNDA PATLAMA SONUCU 2 TÜRK ASKERİ ÖLDÜ

Halep’in batı kırsalında EL-Etarib şehri yakınındaki patlama sonrası Türk ordusuna bağlı bir buldozer

Bugün Salı ikindi vakti Halep’in batı kırsalındaki Kefer Kerkemin çevresinden Halep’in güney kırsalındaki El-’İs Tepesi’ne doğru yol alması sonrasında akşam 46. Alay’dan Bab El-Hava bölgesine doğru hareket eden Türk askeri konvoyunu vuran patlama sonucu 2 Türk askeri öldü ve 1’i yaralandı. 

Halep kırsalındaki NSO muhabiri: Türk askeri konvoyu El-Etarib şehri doğusunda bombalı bir araçla saldırıya uğraması sonucu patlamada 2 Türk askeri öldü ve biri ağır yaralandı, Loder askeri nakliyat aracının taşıdığı ağır araçlar yandı.

Pazartesi günü Suriye toraklarına giriş yapan Türk askeri konvoyu yeniden bugün ikindi vakti Halep’in güneyindeki El-‘İs Tepesi’ne doğru yol alırken 45. Alay çevresinde durup daha sonra Bab El-Hava’ya doğru hareket etti. Konvoy rejim saldırısına uğradıktan sonra gece El-‘İs Tepesi çevresinden Kefer Kemin köyüne doğru çekilerek Halep’in batı kırsalı ile İdlip’in kuzey kırsalı arasındaki El-Tevvame Kavşağı yakınında mevzilendi.

Tahriru’ş-Şam Heyeti’nde muttali askeri kaynaktan daha önce NSO muhabirine verdiği bilgiye göre Türk askeri konvoyunun bugün yeni hareketlenmesi, askeri konvoyun gelecek saatlerde Esed rejimi güçleriyle temas hatlarında mevzilenmek üzere El-‘İs Tepesi’ne geri dönmesi ve 4. Noktada’da mevzilenmesi için Türkiye ile ilgili ülkeler arasında yürütülen müzakerelere eş zamanlı olarak gelişmektedir. 

Bu gelişemeler Türk tarafının Rusya’nın düzenlediği ve bugün Soçi şehrinde başlayan kongrede Muhalefet Heyeti ile Suriye rejimini sembolize eden ve bayrağı ortadan kaldırma isteklerini reddeden Rsus emniyet güçleri arasındaki anlaşmazlık sonucu Suriye Ulusal Diyalog Kongresini boykot etmesi akabinde olduğuna dikkat çeilmeli.

سوريا حلب ادلب تركيا نظام الاسد غصن الزيتون مفخخات سوتشي استانة

Cuma Ali

Batı Halep Kırsalı Muhabiri

Bu içeriği paylaş