NSO

Bir hayır derneği ile Dünya Gıda Programı Kamışlı’daki fakirlere “yumurtlamayan” tavuk dağıttı

Dünya Gıda Programı WFP ile bir hayır derneği son dönemde Kamışlı kırsalı köylerindeki fakir ve muhtaç ailelere “yumurtlayan” tavuk dağıtma projesi yürüttü. ahali dağıtım sonunda dağıtılan “yumurtlayan” tavuğun yumurtlamadığını keşfetti.

Haseke kırsalı Kamışlı şehrindeki NSO muhabiri, El Vasl Hayır Derneği’nin muhtaç insanlara yardım programı başlatarak yumurtadan yaralanmak üzere yumurtlayan tavuk dağıtmaya geçen 27 şubatta başlamasıyla hedef alınan her aileye 15 tavuk, 42 köyde 9 bin tavuk, 50 kg özel yem torbası, içmek için huni, vitamin ve Dezenfektan dağıttığını söyledi.

Dağıtım işlemi Kamışlı kırsalı başta Hayahi, El Becariye, El Rekabiye, Harmar, EL Bulaziye, EL Delli, Tel El Sum, Hamu, El Kıser, El Reşvaniye, Cürmüz, Mesede, Hazna vs. köylerinde 600 aileyi hedef aldı.

NSO muhabiri, El Vasl derneğinin müdürü Hüsni El Ramid’ın hedef alınan köylere yaklaşık bir ay önce bazı memurlarını göndererek müstahakların listesini çıkartmak üzere köy ahalisinden heyetler oluşturulduğu, heyetlerin çoğu üyesi fakir aileler yerine akrabalarının adlarını listeye eklediği gibi ahali 15 yerine 13-14 tavuklu kafesler teslim aldığını ifade etti.

NSO muhabiri, derneğin mutemet tarafından tavuk ithalat sözleşmesinin bir şartının tavukların yumurtlama aşamasında olduğu ve teslim edildiğinden beri üretme gücü olması olduğunu söyleyerek dağıtıma bir hafta geçmesine rağmen bir yumurta dahi herhangi bir tavuk yumurtlamadığını ekledi.

Aşağıda derneğin sözleşmeye ait tüm şart ve detayları içeren fiyat teklifi talep ilanının bir nüshası mevcuttur.

 


Bu içeriği paylaş